پروفیل مقاطع باز

این نوع پروفیل ها به علت شکل ظاهری خود به نام پروفیل باز شناخته می شوند. میلگرد، تسمه، تیرآهن، نبشی، ناودانی، هاش و چهارپهلو در این گروه از انواع پروفیل ساختمانی جای می گیرند.

 

 

 

 

 

پروفیل های بسته
این پروفیل ها نیز با توجه به نوع و شکل طراحی به این نام معرفی می شوند. پروفیل کرکره برقی، انواع پروفیل لوله، پروفیل پی وی سی، قوطی و پروفیل درب و پنجره در گروه پروفیل بسته جای می گیرد.

 

 

پروفیل I
این پروفیل از مقاومت خمشی مناسبی برخوردار بوده و در نواحی مختلف ساختمان به کار گرفته می شودتیرآهن I شکل در سه مدل کلی عرضه می شوند و هر کدام از این مدل ها با ویژگی های خاصی ارائه می گردند. چنین مقطع فولادی در سه سبک سنگین، متوسط و سبک تولید و طراحی می شود. این نوع پروفیل در شکل ظاهری با سایر پروفیل ها تفاوت دارد.

 

تیرآهن IPB
تیرآهن IPB با اندازه بال وسیع تر از سایر تیرآهن های ساختمانی طراحی و تولید می شود. چنین پروفیل هایی برای استحکام ستون سازه ها کاربرد دارد. همان طور که می دانید تیرآهن یک مقطع فولادی مهم در ساختمان سازی است. در واقع در این پروژه می توان از انواع پروفیل ساختمانی بهره مند شد. برای پروژه های مختلف ساختمانی از انواع پروفیل ساختمانی کمک گرفته می شود.

 

تیرآهن INP
تیرآهن INP یکی از پرمصرف ترین انواع پروفیل ساختمانی ارائه شده در بازار است. چنین تیر آهنی نیز مانند IPB برای استحکام ستون های ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. بال موجود در تیر آهن INP به شکل شیب دار بوده و چنین مسئله ای باعث تفاوت های زیادی در نوع کاربری انواع پروفیل ساختمانی می شود.